Продавець EL-VEL розвиває свій бізнес на Prom.ua 8 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
2618 відгуків
АКЦІЯ - Вісняні знижки на ВЕЛОНАБОРИзнижки на ВЕЛОНАБОРИ

Зараз компанія не може швидко обробляти замовлення та повідомлення, оскільки за її графіком роботи сьогодні вихідний. Ваша заявка буде оброблена в найближчий робочий день.

+380 (73) 107-38-37
+380 (97) 107-38-37
+380 (50) 707-38-37
ІНТЕРНЕТ МАГАЗИН "EL-VEL". Електровелосипеди, мотор-колеса і запчастини до них

Як вибрати мотор-колесо велосипеда?

Як вибрати мотор-колесо велосипеда?

Вже давно замислюєтеся про встановлення мотор-колеса на свій велосипед? В даному випадку вас неодмінно мучить питання про вибір підходящого типу подібного обладнання. По суті підбір електродвигуна досить простий. В даному випадку головне розібратися в ключових особливостях всіх наявних різновидів. У даній статті ми розглянемо типи мотор-коліс, їх переваги і недоліки.

 

Розділяють три затребуваних типу електромоторів для велобайків:

  1. Редукторні.
  2. З прямим приводом.
  3. Кареточних.

 

Поговоримо про кожну з них окремо.


 

Редукторні мотор-колеса

 

Якщо ви вирішили придбати нове мотор-колесо , найчастіше можна зустріти редукторні варіанти. Вони відрізняються наявністю редуктора, що підвищує крутний момент. Мотор-колесо в наборі потрібно для забезпечення вільного накату, коли електродвигун вимикається. Такий підхід дозволяє отримати великі значення фактичної потужності при меншій споживаної потужності.

 

При експлуатації электронабора для велосипеда з мотор-колесом редукторного типу вимагає проведення періодичного ТО. Він полягає в загальному огляді, заміні мастила і шестерень. Як правило, ресурс шестірнею досягає 7-9 тис. км. Мотор-колеса з прямим приводом надійніше редукторних. Однак це обумовлено будовою останніх.


 

Переваги редукторних МК

  1. Мала вага.
  2. Компактні розміри.
  3. Вільний накат.
  4. Менший споживання енергії.
  5. Прийнятний ККД.


 

Мінуси редукторних МК

  • отримати велику швидкість не можна (більше 40 км/год) в стандартній комплектації;
  • отримати велику потужність не можна (понад 1 000 Вт) в стандартній комплектації;
  • потрібно періодична заміна шестерень (в разі зносу).


 

Мотор-колеса з прямим приводом

 

Такі мотор-колеса для електровелосипедів потрібні для тих, хто прагне до великої потужності та високих швидкостей. За допомогою подібного электронабора для велосипеда можна буде добитися технічних показників, порівнянних з электроскутером або электромотоциклом.

 

Конструкція прямоприводных мотор-коліс максимально проста. Вона складається з двох елементів:

  1. Ротор.
  2. Статор.

 

Саме із-за цієї особливості такий електронабір для велосипеда вважається більш надійним рішенням.

 

При цьому важливо відзначити той факт, що у всіх електродвигунах є датчики холу. Вони потрібні для більш ефективної роботи. Однак вони і є слабкою ланкою. При поломці хоча б одного з 3 наявних датчиків мотор-колесо повністю виходить з ладу. Вирішити проблему легко замінити датчик на новий.

 

Редуктора в мотор-коліс з прямим приводом немає. Тому на низьких швидкостях ККД поганий. Подібне обладнання гірше справляється з підйомом в порівнянні з кареточными або редукторными моделями.

 

Крім цього, такі мотори мають опір руху. Це означає, що крутити педалі при вимкненому мотор-колесо для велосипеда буде трохи важче.

 

У випадку з электронабором для велосипеда на базі мотор-колеса з прямим приводом важливо встановлювати потужніші батарею і контролер. В іншому випадку мотор-колесо не зможе повною мірою розкрити свій потенціал. Швидкість буде не більше 30-35 км/год, а опір руху не дасть вам комфортно їздити без электроэнегии.


 

Переваги моделей з прямим приводом

  1. Можна отримати швидкість більш 40 км/годину в базовій комплектації.
  2. Потужність може понад 1 000 Вт в стандартній комплектації.
  3. Не потрібне проведення ТО.
  4. Відрізняються більшою надійністю порівняно з попереднім варіантом.


 

Недоліки моделей з прямим приводом

  1. Важче крутити педалі.
  2. Велику вагу і розміри.
  3. ККД на низьких швидкостях поганий.
  4. Для нормальної роботи потрібно придбати потужну батарею і контролер.


 

Кареточних електромотори

 

Кареточний тип мотор-коліс вважається вузькоспеціалізованим. Для переобладнання звичайних велосипедів в электровелобайки вони застосовуються нечасто. Подібне обладнання оптимально підходить для гірських або горбистих регіонів. Також мотор-колеса кареточного типу використовують для установки на двухподвесних велосипедах в разі екстремальної їзди по пересіченій місцевості. Таке рішення стає більш кращим.

 

Ключовим моментом у роботі кареточних електромоторів є передача крутного моменту на заднє колесо через ланцюг. Це дозволяє самостійно регулювати крутний момент, використовуючи велосипедні передачі. Так велосипедист може легко отримувати більшу швидкість або хорошу тягу в залежності від ситуації.

 

Даний електронабір для велосипеда не підійде, якщо ви не плануєте їздити по складних маршрутах або крутих підйомах. Для його використання потрібна потужна трансмісія, яка здатна чітко відпрацьовувати кожне перемикання.


 

Плюси кареточних електромоторів

  • Широкий спектр діапазонів передач.
  • Хороша развесовка і розташування.


 

Мінуси кареточних електромоторів

  • Чимала вартість.
  • При роботі електродвигуна зношується трансмісія.
  • Дорогий ремонт при відносно невеликій надійності.
  • Потрібно постійно користуватися передачами.

Підводячи підсумки, потрібно сказати, що в більшості випадків краще звернути увагу на редукторні мотор-колеса. Вони більш практичні і зручні у використанні. При цьому, якщо ви сумніваєтеся в правильності вибору, завжди можна порадитися з менеджером спеціалізованого магазину.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner